Przedszkole z angielskim w Radomiu.

Zajęcia adaptacyjne

Zajęcia przedszkolne to często pierwszy kontakt dziecka z nowym otoczeniem, większą grupą dzieci i pedagogami. Niepubliczne Przedszkole Piotrówkowe Skarby w Radomiu chcąc ułatwić przedszkolakom start z początkiem każdego roku szkolnego rozpoczyna zajęcia adaptacyjne. Przeprowadzane przez przedszkole zabawy pozwolą na poznanie sali, łazienki i innych pomieszczeń, z których maluchy będą korzystać. Opiekunowie zapoznają dzieci również z zasadami panującymi w placówce.

 

Ważne są dla nas zajęcia ułatwiające poznanie imion dzieci, wzbudzające zaufanie do opiekunów. Wkroczenie w świat grupy przedszkolnej to dla malucha ważne wydarzenie. Zabawy pozwalają na zmniejszenie lęku dziecka wobec przedszkola, nieznanych w nim osób i pomieszczeń.
Nasze przedszkole to przedszkole z angielskim w Radomiu.

 

Zajęcia adaptacyjne pomagają dzieciom również pobudzać wyobraźnię i inwencję podczas prób samodzielnego rysowania, poznawania nowych zabaw i wyliczanek. W przedszkolu poprzez zabawę wspieramy komunikację między maluchami, uczymy okazywania pozytywnych uczuć i odreagowania negatywnych przeżyć.

 

Niepubliczne Przedszkole Piotrówkowe Skarby dołoży wszelkich starań, aby czas spędzany w przedszkolu był dla nich przyjemny i twórczy.

Zajęcia plastyczne

Zabawy plastyczne to podstawowe zajęcia we wszystkich przedszkolach. Małe dzieci ochoczo sięgają po kredki, mazaki czy farby, dlatego zajęcia takie mają dużą skuteczność w pobudzaniu wyobraźni, rozszerzaniu horyzontów myślowych, wyzwalaniu inicjatyw twórczych. Zabawy dają przedszkolakom zadowolenie i radość płynącą z wiary we własne siły i uczą współpracy w grupie.

 

W naszym przedszkolu stawiamy również na: zabawy z plasteliną, modeliną, malowanie dziesięcioma palcami, tworzenie z włóczek, szmatek, kasz i makaronów, różnorodnych form przestrzennych i płaskich. Ten rodzaj zajęć wspiera rozwój sprawności manualnej, co w konsekwencji prowadzi do podjęcia w przyszłości nauki pisania, a także uczy cierpliwości i niesienia pomocy sobie nawzajem.

 

Możecie być pewni, że Niepubliczne Przedszkole Piotrówkowe Skarby w Radomiu, dostarczy maluchom niezapomnianych przeżyć i zadba o rozwój Waszego dziecka.

Język angielski

Przedszkole z angielskim w Radomiu. Umiejętność posługiwania się językami obcymi w życiu codziennym oraz w pracy zawodowej staje się coraz bardziej widoczna. Nauka języków obcych nie jest tylko domeną większych miast. Radom to miasto, w którym coraz częściej widzi się obcokrajowców i słyszy o zagranicznych firmach, które otwierają tu swoje oddziały. Chcąc ułatwić dziecku start powinniśmy zapisać malucha do przedszkola w Radomiu, które oferuje naukę języków obcych. Dzięki temu językowemu „obyciu” sukcesywnie i niemal intuicyjnie będą uczyć się go przez kolejne lata szkolne. Nauka języka obcego ma również pozytywne przełożenie na naukę ojczystego języka oraz osiąganie lepszych wyników w nauce innych przedmiotów. Ministrowie Unii Europejskiej idą o krok dalej proponując rozpoczęcie nauki co najmniej dwóch języków obcych w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym.
Przedszkole z angielskim w Radomiu.

 

Choć przyswajanie języka to proces niezwykle złożony, dziecko bez trudu opanowuje jeden bądź więcej języków w młodym wieku. Nauka języka obcego w przedszkolu silnie stymuluje rozwój jego inteligencji. Z wiekiem coraz trudniej o dobry akcent i swobodę posługiwania się językiem obcym.

 

Przedszkole z angielskim w Radomiu oferuje przedszkolakom naukę języka angielskiego. Nauka języka obcego w naszym przedszkolu odbywa się trzy razy w tygodniu. Uczymy poprzez zabawę, wykorzystując bogato ilustrowane książeczki, piosenki czy gry edukacyjne. Lektor przedszkola prowadzący zajęcia z przedszkolakami jest wykwalifikowanym pedagogiem z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Rytmika

Rytmika to jedno z obowiązkowych zadań realizowanych w Niepublicznym Przedszkolu Piotrówkowe Skarby w Radomiu. Ćwiczenia rytmiczne doskonale aktywizują ciało i psychikę najmłodszych. Jest to forma pobudzenia aktywności, wiary we własne siły, pełni rolę relaksu i terapii. Rytmika wpływa na rozwój intelektualny dzieci w wieku przedszkolnym. Ćwiczy i rozwija umiejętność koncentracji uwagi i przyczynia się do rozwoju spostrzegawczości. W pedagogice muzycznej jest najpełniejszą metodą wychowywania przez sztukę.

 

W naszym przedszkolu podczas zajęć przygotowujemy piosenki, choreografie na przedszkolne uroczystości, uczymy grać przedszkolaków na dzwonkach, tamburynie i gitarze. Nauce towarzyszy również poznawanie różnych gatunków muzyki od poważnej do rozrywkowej. Wprowadzamy ćwiczenia, które mają rozwijać twórczą inwencję dziecka poprzez improwizacje ruchowe, śpiewane i grane.

Judo

Program zajęć oparty jest na zasadach i technikach stosowanych w dalekowschodnich sztukach walki ju-jitsu i judo, uzupełnionych o elementy zaczerpnięte z tańca współczesnego  i ruchu scenicznego. Zajęcia mają charakter częściowo kierowanej zabawy ruchowej, w której dzieci mierzą się z różnego rodzaju wyzwaniami i dokonują samodzielnych wyborów.  Prowadzący zajęcia instruktor judo posiada czarny pas i uprawnienia szkoleniowe związane z tym tytułem. W trakcie zajęć dziecko nabywa  sprawności ruchowej adekwatnej do indywidualnych możliwości i uwarunkowań rozwojowych. Rozwija się u nich percepcja wzrokowo-słuchowo-dotykowa oraz rozwija się koordynacja i poczucie równowagi. U dzieci kształtuje się właściwy nawyk oddechowy, nauka koncentracji i relaksacji.  Z czasem dziecko rozumuje zasadę pozytywnego nastawienia do aktywności ruchowej.

Taniec

Przedszkola niepubliczne charakteryzują się mnogością zajęć. Czasami ciężko podjąć decyzję, w którym maluch będzie rozwijał się najlepiej. Przedszkole Piotrówkowe w Radomiu wyróżnia nie tylko profesjonalna kadra. Zajęcia w naszym przedszkolu to wielka przygoda dla maluchów. 

 

Taniec stał się ostatnio bardzo popularnym i modnym tematem. Tańczą niemal wszyscy, w każdym wieku. A może to właśnie Twój maluch przejawia talent w tym kierunku? Już od najmłodszych lat dzieci pląsają w takt melodii, bawią się w księżniczki tańczące na balu. W naszym przedszkolu zapewniamy dzieciom szeroki rozwój również poprzez ruch. Zachęcamy do skorzystania z zajęć baletowych. Ćwiczenia te zostały przygotowane w oparciu o taniec klasyczny, który rozwija plastyczność ciała, uczy wdzięku ruchów i gracji, a także pozwala wyrazić dziecięce emocje. Zajęcia baletowe w przedszkolu doskonale wyrabiają nawyk prawidłowej postawy. Wpływają na ładną sylwetkę i poprawiają sprawność fizyczną.

 

Niepubliczne Przedszkole Piotrówkowe Skarby w Radomiu zaprasza na zajęcia baletowe prowadzone przez absolwenta Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszych zajęć?